وبسایت داینامیک


تفاوت اصلی وب سایت داینامیک (پویا) در مقایسه با وب سایت استاتیک در حقیقت در امکاناتی است که به سفارش دهنده (صاحب وب سایت) و همچنین کاربران وب سایت داده میشود. برای مثال در سایت های استاتیک سفارش دهنده امکان  به روز رسانی محتوای وب سایت را ندارد، اما در سایت های داینامیک سفارش دهنده که در حقیقت مدیر سایت نیز است میتواند خود محتوا را ویرایش، حذف و در صورت نیاز  نوشته های جدیدی به سایت بیفزاید.


پوسته و اینترفیس یک وب سایت داینامیک میتواند به صورت سفارشی و اختصاصی اجرا گردد و یا به صورت پوسته های از پیش آماده باشد. زمانی که پوسته به صورت سفارشی اجرا گردد معمولا در مرحله نخست برای سفارش دهنده اتودی (عکس و تصویری گرافیکی از وب سایت) از آن چه وبسایت در آینده خواهد بود ارسال میگردد تا چنانچه سفارش دهنده تغییراتی را خواست در مرحله اتود اعمال شود تا وب سایت در نهایت مطابق ذهنیت و سلیقه سفارش دهنده باشد.
 
همچنین برنامه یک وب سایت داینامیک نیز میتواند سفارشی و اختصاصی اجرا گردد و یا از سیستم های مدیریت محتوا استفاده شود. البته طراحانی که در استفاده از سیستم های مدیریت محتوای از پیش آماده تبحر کافی را داشته باشند میتوانند بنا به امکانات و نیازهای وبسایت تغییرات لازم را در این سیستم ها اعمال نمایند و سیستم از پیش آماده را سفارشی کنند.


در وبسایت های داینامیک میتوان امکانات پویای دیگر مانند موارد ذیل را چه در مرحله نخست اجرا و چه در فازهای متفاوت و بسته به هزینه های در نظر گرفته سفارش دهنده اجرا نمود:

۲- مدیریت نظر سنجی کاربران
۳- مدیریت فروش، فروشگاه آنلاین، پرداخت آنلاین
۴- مدیریت حسابداری مجموعه
۵- انواع جستجوهای پیشرفته
۷- امکان عضویت کاربران، ایجاد صفحات شخصی برای اعضاء و ...
۸- امکان چت کاربران از یک چت روم تا یک جامعه مجازی
۹- مدیریت نظرات کاربران
۱۰- دریافت و صدور انواع خروجی از محتوا و ...
۱۱- مدیریت مشتریان، مدیران وب سایت و ...
۱۲- مدیریت تبلیغات وب سایت مطابق تعداد کلیک ، تعداد بازدید و ...