سیستم مدیریت محتوا (CMS)


سیستم مدیریت محتوا و یا در مخفف CMS یک سیستم نرم افزاری قابل مدیریت می باشد که برای سهولت کاربرانی که معمولاً با داشتن مهارت و دانش سطحی در HTML و توسعه وب برای بروز رسانی، انجام تغییرات و ساختن صفحات جدید در وب سایت طراحی شده است.

 

. آیا وب سایت شما از صفحات زیادی ساخته شده است؟
. آیا وب سایت سازمان و یا شرکت تغییرات مداوم دارد و اغلب چند نفر مشغول کار بر روی آن می باشند؟
. آیا همکاران شما فاقد اطلاعات کافی در مورد HTML می باشند؟
. و یا هر یک از صفحات وب سایت شما قبل از انتشار بر روی وب سایت مورد نقد و بازرسی قرار می گیرد؟

 

اگر هر یک از حالتهای زیر در مورد شرکت و یا سازمان شما صدق می کند، استفاده از سیستم مدیریت محتوا در طول زمان صرفه جویی در هزینه و زمان را برای شما بهمراه خواهد داشت.


 

انواع سیستم مدیریت محتوا

 

 . سیستم مدیریت محتوای اختصاصی

این سیستم ها معمولاً بسیار گران می باشند، این سیستم های مدیریت محتوا با قابلیت های کامل ارائه می شوند و دارای پشتیبانی فنی قوی هستند و مورد استفاده سازمان ها و بخش هایی که بدنبال قابلیت های منحصر به فرد و خصوصی سازی شده هستند می باشد.

 

. سیستم مدیریت محتوا منبع باز 

این سیستم ها رایگان می باشند و براحتی قابل نصب هستند. از بهترین سیستم های مدیریت محتوای منبع باز (Open Source) می توان به Mambo, Joomla و Drupal اشاره کرد. اصلاً فکر نکنید که چون این سیستم های منبع باز و رایگان ارائه می شوند دارای پشتیبانی فنی ضعیفی می باشند، خیر این سیستم ها از معروفترین سیستم های مدیریت محتوای جهانی می باشند و فروم ها و وب سایتهای زیادی برای پشتیبانی و توسعه آنها در سرتاسر وب وجود دارد. برای انتخاب هر یک نیاز به این است که بر روی آن تحقیقاتی انجام دهید تا قابلیت هر کدام را با توجه به نیازتان تطبیق دهید.

 

. سیستم مدیریت محتوا سفارشی

این سیستم ها معمولاً طبق خواسته مشتریان مورد توسعه قرار می گیرند و با توجه به نیازهای شما طراحی می شوند.


استدیو پازینه با توجه به نیاز مشتریان خود آمادگی ارائه هرگونه خدمات در زمینه مشاوره، طراحی و برنامه نویسی وبسایت می باشد. برای مشاوره یا اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.