ممیزی برند

 

امروزه رشد سریع تکنولوژی، روش های نوین در فرایند تولید عملیات، افزایش روزافزون رقابت در بازارها، استفاده از انرژی های نو و بحث مسئولیت اجتماعی و زیست محیطی باعث شده است که رفتار مصرف کنندگان و تصمیم گیری خرید بیش از پیش پیچیده شود و عوامل موثر بر تبیین جایگاه برند در ذهن مشتریان به سرعت تغییر پیدا کند.

بنابراین ممیزی و مانیتورینگ برند در بازار از مهمترین وظایف یک سازمان می باشد تا بتواند جایگاه برند را در ذهن مشتریان هرچه بیشتر تثبیت کند و توانایی واکنش در مقابل تغییرات فضای کسب و کار را داشته باشد.

 

دپارتمان برند سازی پازینه، در راستای ارتقای برندسازی کالاهای مصرفی (CG )، اقدام به بررسی تحلیلی در خصوص آسیب شناسی و ممیزی ابعاد هویتی برند در دوسطح عناصر سازمانی برند و کمپین ارتباطات یکپارچه برند نموده است. هدف از برگزاری این جلسات، ایجاد ارتباط بیشتر بین حوزه علمی و عملی برندسازی و ایجاد فضایی تحلیلی برای برندها و نیز توسعه فرهنگ و دانش بومی­سازی برند با بهره گیری از موفقیت­ها و با تمرکز بر شرایط ویژه برندهای ایرانی می­باشد؛

در این راستا ابتدا مصاحبه­ای که توسط پنل تخصصی متشکل از متخصصان تراز اول این حوزه و اعضای کمسیون تخصصی برند – سازمان توسعه تجارت، با شرکت کنندگان در این طرح صورت می­پذیرد؛ پس از این مصاحبه کالای مصرفی ازابعاد مختلف مطالعه وتحلیل می شود. از جمله این ابعاد عبارتند از :

 

- برندسازی مجازی (تحلیل سایت و ...)

- کمپین ارتباطات برند
- تدوین و تحلیل استراتژی
- تحلیل عناصر بصری برند
- تحلیل عناصر کلامی برند
- تحلیل عناصر معماری و چیدمان
- ممیزی برند
-پایش بازار